Don Joseph Goewey

Sukces w życiu zależy od stanu naszego mózgu, a stan naszego mózgu zależy od naszego stanu umysłu. Negatywne stany mentalne powodują, że stres powoduje dosłownie  zmniejszanie  funkcji mózgu wyższego rzędu, która jest potrzebna do odniesienia sukcesu.

Dobrą wiadomością jest to, że poprzez aktualizowanie cech, które promują pozytywny sposób myślenia, tworzymy warunki neurologiczne, które nie tylko naprawiają, ale także  rozszerzają wyższe sieci mózgowe,  umożliwiając nam rozkwit we wszystkich naszych wysiłkach.

Ma to ogromne znaczenie dla biznesu. Wyniki ponad 200 badań naukowych dotyczących blisko 275 000 osób ( APA 2005 ) wykazały, że każdy kluczowy wynik biznesowy poprawia się, gdy ludzie są emocjonalnie pozytywnie nastawieni.

  • Ludzie są o 31% bardziej produktywni, trzy razy bardziej kreatywni, a pozytywny sposób myślenia zwiększa sprzedaż o 37% ( Lyubomirsky, 2005).
  • Dziesięciokrotnie bardziej angażujemy się w pracę ( Achor, 2012) i jesteśmy prospołeczni w sposób zapewniający najwyższą obsługę klienta ( George, 1991 ) i ułatwiamy pracę zespołową, która jest wysoce współpracująca. ( Barsade, 2002 ).
  • Ponadto, pozytywny sposób myślenia sprzyja relacjom wspierającym, co z kolei przewiduje dłuższe i zdrowsze życie ( Danner, 2001) i obniża koszty opieki zdrowotnej dla firm ( APA, 2002 ).

Skany mózgu po lewej stronie powyżej pokazują różnicę w funkcjonowaniu mózgu, gdy jesteśmy pozytywni i dobrze dostosowani w porównaniu do sytuacji, kiedy jesteśmy zestresowani i przygnębieni. Pomnóż różnicę przez 1000, a utrata mocy mózgu w firmie nie robi nic, aby złagodzić stres.

Genetyka i przeszłe traumy konspirują, by łączyć mózg ze stresem, ale możemy przeprogramować te wadliwe obwody. Proces przewracania nazywa się neuroplastycznością, która odnosi się do sposobu, w jaki zmiana umysłu, która zmienia nasze doświadczenia, zmienia nasz mózg. Pozytywny sposób myślenia nie tylko naprawia mózg, ale także stymuluje wzrost nowych neuronów, tworząc nowe połączenia, które zwiększają potencjał umysłowy.

Kultura firmy, która sprzyja pozytywnemu nastawieniu, zyskuje przewagę nad firmą, w której dominują stres i lęk. Nazywa się to  przewagą neuro-konkurencyjną ,  która jest firmą, w której działa neuroplastyczność, podnoszącą funkcję mózgu do generowania płynnej i twórczej inteligencji, która wprowadza innowacje i osiąga cele, wraz z emocjonalną i społeczną inteligencją, która dodaje więcej radości do naszej pracy, więcej pokoju w naszym życiu i większej harmonii w naszych relacjach.

Przywrócenie mózgu do stanu pozytywnego jest prostsze niż można sobie wyobrazić, a mózg przeplata, w ciągu 4 do 6 tygodni. Proste rozwiązania, które niewiele dodadzą do  listy rzeczy do zrobienia, okażą się najlepsze. Proces zmiany koncentruje się na aktualizacji  listy  takich cech, jak wdzięczność, spokój, inspiracja, szacunek i optymizm. Narzędzia i ćwiczenia w mojej nowej książce, The End of Stress, oferują krok po kroku podejście do budowania i podtrzymywania myślenia, które generuje umysł do rozkwitu.  

Poniżej znajduje się pięć prostych kroków, które pomogą Ci zacząć.

Wdzięczność

Wdzięczność jest podstawą pozytywnego nastawienia. Tak więc raz na tydzień wymyśl trzy rzeczy, za które jesteście wdzięczni, i wprowadźcie go do zeszytu.

Ponadto każdego dnia zacznij uważnie. Poświęć pięć minut spokojnego czasu, aby poczuć wdzięczność za kolejny dzień życia, aby realizować swoje marzenia i na kolejny dzień, aby być z ludźmi, których kochasz. Wyznacz swoją intencję do udanego dnia wypełnionego osiągnięciami. Wyobraź sobie, że dzienne wzloty i upadki są dynamicznie pozytywne, spokojne i kreatywne.

Badania pokazują, że ludzie, którzy świadomie kształtują swój dzień, doświadczają więcej pozytywnych emocji w ciągu dnia, wykazują większe zainteresowanie swoją pracą, częściej czują się związani z innymi i są bardziej pomocni, a także częściej spać lepiej tej nocy.

Spokojna i czysta 

.

Stres zaburza dynamiczny stan pokoju i klarowności, który jest kluczem do inteligentnego działania.
Stawanie się bardziej świadomym własnego niepokoju, depresji i pesymizmu pozwala nam zniszczyć stresujące myśli, które napędzają te negatywne stany mentalne. Istnieje narzędzie zwane Clear Button, które zaprzecza negatywnemu myśleniu, zapobiegając eskalacji reakcji stresowej.

Oto jak: Kiedy twoje myślenie staje się stresujące lub negatywne, wyobraź sobie przycisk w centrum dłoni. Naciśnij przycisk i przytrzymaj go, licząc do trzech, myśląc o każdej liczbie jako kolorze.

  • Wdychajcie, liczcie 1, a na wydechu myślcie  czerwony
  • Wdychajcie, liczcie 2, a na wydechu myślcie niebieski
  • Wdychajcie, liczcie 3, a na wydechu myślcie zielony.
  • Przy następnym oddechu, pozwól umysłowi całkowicie zniknąć na 10 sekund.
  • Następnie ponownie skup się na problemie, zobowiązując się do zachowania spokoju, kreatywności i optymizmu.

Jeśli problem, z którym masz do czynienia, jest poza twoją kontrolą, odmawiaj Modlitwę Spokoju :  Daj mi spokój, aby zaakceptować to, czego nie mogę zmienić, odwagę, by zmienić to, co mogę, i mądrość, by odróżnić jedno od drugiego (prawdę od fałszu). Następnie zrób listę tego, co jeszcze kontrolujesz.

Stres blokuje mózg w sposób powtarzania tego samego bezproduktywnego wysiłku, blokując bardziej inspirujące podejście. Zapalanie kreatywnych obwodów mózgu wymaga 20-minutowej przerwy w pracy, aby umożliwić mózgowi wygenerowanie kreatywnego wglądu i uzupełnienie jonów, które napędzają szybkie fale mózgowe. Nabierz nawyku robienia przerw w ciągu dnia, zachowując otwarty umysł, aby uzyskać kreatywny wgląd w mózg.

Poszanowanie

Sukces naszych relacji determinują trzy postawy. Pierwszym z nich jest postawa  bezwarunkowego, pozytywnego szacunku , jakim jest szacunek dla wewnętrznej wartości każdego człowieka, niezależnie od tego, czy go urzeczywistniamy, czy nie. Badania pokazują, że im bardziej nasza wartość jest szanowana, tym więcej potrzeba, aby urzeczywistnić nasz potencjał sukcesu.  

Druga postawą jest empatia,  jest chęć „wejścia w buty” innej osoby tak całkowicie, że tracimy chęć do ich sądzenia. To sprzyja samo zrozumieniu zarówno dawcy, jak i odbiorcy, co koreluje z poczuciem własnej wartości .

Trzecia postawa to zbieżność, co oznacza, że istnieje zgodność między tym, czego doświadczamy w środku, a tym, w jaki sposób relacjonujemy na zewnątrz. Kongruencja jest tym, co czyni związek uczciwym i godnym zaufania. Te trzy postawy sprzyjają poziomowi dostosowanej komunikacji, która podtrzymuje rezonans interpersonalny.

Optymizm

Helen Keller powiedziała: „optymizm jest wiarą, która prowadzi do osiągnięcia. Nic nie da się zrobić bez nadziei i pewności siebie „. Badania, które przytoczyłem, jasno pokazują, że zmiana sposobu myślenia z zestresowanego na pozytywny generuje siłę mózgu, która przewiduje osiągnięcie. Twój sukces umożliwia drugą zmianę, która jest odejściem od myśli –  nie mogę tego zrobić –  od poczucia, że mogę zrobić wszystko.