Pomagamy w przygotowaniu i złożeniu wniosku do Sądu o zamianę zakazu na blokadę alkoholową. 

 

 

Blokada alkoholowa to system zapobiegający prowadzeniu pojazdów przez osoby będące w stanie nietrzeźwości. Został zaprojektowany głównie z myślą o kontrolowaniu recydywistów, czyli osób które straciły uprawnienia za „jazdę na podwójnym gazie". Warto podkreślić, że jest to również świetne rozwiązanie dla firm posiadających własną flotę, ponieważ zabezpiecza je przed kosztami powstałymi w wyniku wypadku spowodowanego przez kierowcę będącego w stanie po spożyciu alkoholu.

Zasada działania blokady alkoholowej jest bardzo prosta. System odblokuje obwód w momencie kiedy kierowca wprowadzi próbkę powietrza o zawartości alkoholu mniejszej niż wartość graniczna ustalona dla danego kraju. W innym przypadku obwód pozostaje w stanie blokady a auto nie będzie mogło zostać uruchomione.
Urządzenie składa się m.in. ze słuchawki połączonej kablem lub bezprzewodowej, która działa jak wysokiej jakości alkomat, co gwarantuje wysoką dokładność pomiaru , oraz jednostki centralnej. W zależności od wyniku pomiaru do jednostki centralnej zostanie wysłana informacja o zamknięciu przekaźnika (czyli odblokowaniu systemu) albo jeśli użytkownik nie przeszedł pozytywnie testu trzeźwości, informacja o otwarciu przekaźnika (czyli utrzymaniu systemu w stanie blokady).
Blokada alkoholowa posiada wiele funkcji pozwalających na kontrolowanie stanu urządzenia. Przede wszystkim istnieje możliwość zapisania w pamięci urządzenia informacji o wszelkich próbach ingerencji. Dzięki temu w bardzo prosty sposób można zidentyfikować próby obejścia blokady takie jak np. korzystanie z pompki czy też rozłączenie instalacji. System zapamiętuje także dane o przeprowadzonych bądź też nieprzeprowadzonych badaniach (godzinę, czas, wynik). Możliwość odczytania tych informacji jest niezwykle ważna i pozwala na bieżąco kontrolować zachowanie i stan kierowcy.

§ Nowe prawo drogowe – Nowe sankcje za jazdę w stanie nietrzeźwości:
• wydłużenie okresu, na jaki sąd może odebrać prawo jazdy w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi jest powyżej 0,5 promila) powyżej 3 lat
• dożywotnie odebranie prawa jazdy dla recydywistów
• nawiązki na rzecz Funduszu Pomoc Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej lub poszkodowanych w przypadku:
o prowadzenia w stanie nietrzeźwości – 5 tys. zł kary
o powtórnego prowadzenia w stanie nietrzeźwości – 10 tys. zł kary
o spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości – 10 tys. zł kary
§ Nowe prawo drogowe – Blokada alkoholowa
Najnowsza nowelizacja Kodeksu Karnego oraz niektórych ustaw z dnia 20 marca 2015, która weszła w życie 18 maja 2015 r. dodaje do KK art. 182a zgodnie z którym Sąd ma możliwość po upływie co najmniej połowy okresu trwania zakazu wydać postanowienie o dalszym wykonywaniu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych poprzez możliwość prowadzenia wyłącznie samochodów.


Koszt blokady alkoholowej wraz montażem to wydatek od 4900 PLN do 5500 PLN

 

Blokadę można wypożyczyć wpłacając kaucję 1000zł + opłatę za dzierżawę z góry za 3 miesiące 300 zł=1300zł do tego należy doliczyć montaż około 500zł +Vat za montaż.   200 zł netto kosztuje demontarz . 

 

W Szwecji z dniem 01-01-2018 wprowadzono obowiązek montażu blokad alkoholowych we wszystkich  autach rejestrowanych po tym dniu. Blokady alkoholowe montowane są jako wyposażenie standardowe i obowiązkowe.


Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą prosimy o kontakt.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    ustniki@ustniki.pl    lub   tel.501-134-201

www.medart2000.pl  www.ustniki.pl www.peryt.pl   22-6313278