Ubezpieczenia na życie i od wypadków, chorób w Firnie już od 40 zł.

Czy możemy traktować ubezpieczenia jako tarczę ochronną dla pracowników?

Co jest ważne w tej kwestii dla pracodawców?

Jaką ochronę chcieli by mieć pracownicy w czasie pandemii?

Czy chciałbyś skorzystać z bezpłatnych działań w zapobieganiu wypadkom,  finansowanych z funduszu prewencji wypadkowej? 

Zadzwoń 501-134-201 lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

W wypadkach samochodowych w 2019 r. zginęło niemal 3 000 osób, ok. 35 000 zostało rannych. Na raka umiera średnio 237 osób na 100 000 mieszkańców Polski. W wypadkach w miejscach pracy poszkodowanych było w I kwartale 2020 r. ponad 14 000 osób. Ryzyko wypadku istnieje zawsze. Wypadek ma to do siebie, że nie jest planowany. Nikt nie zakłada, że np. za 132 dni zostanie potrącony przez samochód czy usłyszy niepożądaną diagnozę. Możemy jednak w jakiś sposób złagodzić ból, cierpienie, zmianę stylu życia, strach przed chorobą, jeśli się nieoczekiwanie pojawią. Ubezpieczenie na życie z ochroną wypadkowo-zdrowotną to produkt, który nie uchroni nas przed wypadkiem czy chorobą, ale zapewni rodzinie środki do życia po śmierci osoby ubezpieczonej lub wesprze w leczeniu skutków wypadku, czy też choroby, pomagając w utrzymaniu płynności finansowej. Odkładanie zakupu ubezpieczenia może dużo kosztować nie tylko nas, ale też najbliższą rodzinę.

Po co nam ubezpieczenie na życie?

Decydując się na ubezpieczenie, przenosimy ryzyko finansowe na ubezpieczyciela. Celem jest zdjęcie z nas ciężaru finansowego w sytuacji, w której dojdzie np. do nieszczęśliwego wypadku. Wyobraźmy sobie sytuację, w której dochodzi do stłuczki samochodowej z naszej winy. Jeśli nie mielibyśmy ubezpieczenia, musielibyśmy pokryć koszty napraw. Odbiłoby się to na naszej sytuacji materialnej, spowodowałoby, że jednorazowo będziemy musieli ponieść duży koszt. Kiedy mamy ubezpieczenie, unikamy wyraźnych strat materialnych. Płacąc ustaloną stawkę za ubezpieczenie, zapewniamy sobie to, że to ubezpieczyciel opłaci naprawę.

Czy można jednak dostrzec analogie pomiędzy komunikacyjnym ubezpieczeniem OC, a tym na życie? O jakich stratach możemy myśleć w kontekście polisy na życie? Najistotniejsze w przypadku tego ubezpieczenia jest umiejętne oszacowanie potrzeb naszych i naszych bliskich, zakładając różne scenariusze – od śmierci przez trwałe inwalidztwo po drobniejsze uszczerbki na zdrowiu czy też choroby.

Komu potrzebne jest ubezpieczenie na życie? Jaką pełni rolę?

Ubezpieczenie na życie jest czymś w rodzaju parasola ochronnego w m.in. we wspomnianej sytuacji. Zapewnia środki finansowe, które mogą pomóc po utracie najbliższej osoby. Jego podstawowym i najistotniejszym zadaniem jest chronić naszą rodzinę przed utratą płynności finansowej. Niezależnie, czy to będzie śmiertelny wypadek, choroba czy trwałe inwalidztwo, ubezpieczenie na życie ma zapewnić finansowy spokój, wyeliminować ryzyko budżetowej katastrofy. Tym bardziej, jeśli życie rodziny jest w znacznym stopniu uzależnione od naszych dochodów

 

Czym jest prewencja ubezpieczeniowa?

To różnego rodzaju działania związane z ubezpieczeniami, prowadzące do zmniejszenia wielkości lub częstości szkód. Prewencja materialna polega na finansowaniu przez ubezpieczycieli konkretnych działań, mających prowadzić do zmniejszenia zagrożeń (np. społeczne akcje, mogące wpłynąć na zmniejszenie liczby wypadków, budowa wału przeciwpowodziowego).

Częściej spotykana prewencja niematerialna obejmuje określenie wymaganych przy zawieraniu umów zabezpieczeń, wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności za szczególnie niebezpieczne zachowania (np. umyślność, jazda pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie przy podwójnej ciągłej), regres ubezpieczeniowy itp.

Jedną z form prewencji jakie proponujemy, jest przekazywanie umiejętności relaksowania, neurogenezy, uwalniania się od natrętnych myśli, głównych sprawców wypadków.