Głowa do góry

„Głowa do góry” to projekt który pozwala uwolnić się od zbędnych  napięć spowodowanych korzystaniem ze smartfonów i innych ekranów oraz nawiązywać bliższe relacje międzyludzkie w pracy i nie tylko.

Technologie zmieniają nasze życie. Wnoszą wiele dobrego, ale też psują kontakty międzyludzkie. Zostaje pytanie czy to wina nowoczesnych wynalazków, czy nas samych, ich użytkowników?
Ostatnio mówi się o pokoleniu "pochylonych głów", czyli osobach, które mnóstwo czasu spędzają pochylone nad monitorami swoich smartfonów. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez telefonu, podczas spotkań towarzyskich sprawdzamy czy nie dostaliśmy smsa, lub czy nie wydarzyło się coś istotnego na Facebooku.
 Psycholodzy i terapeuci , zauważają, że możemy już mówić o nowym rodzaju uzależnienia. Nerwowe kontrolowanie informacji płynących ze smartfona, może być groźne.
Lekarze już zaczynają zwracać uwagę, że korzystanie ze smartfona odbywa się w dość specyficznej pozycji ciała, która wymaga od mięśni karku większego natężenia niż zwykle - Ludzie zaczynają mieć problemy fizyczne .
Smartfony wpływają na naszą psychikę ale i kondycję naszego ciała. Eksperci zwracają uwagę, że to nie jest wina nowych technologii, ale ich użytkowników.
Trzeba zauważyć, że nowe technologie ułatwiają kontaktowanie się, np. w momencie gdy nie możemy wyjść z domu. Dostarczają informacji, co się dzieje u znajomych. Młodsze pokolenia, które od małego komunikują się za pośrednictwem nowych technologii, ma jednak trochę zubożoną umiejętność kontaktu w rzeczywistości.
Okazuje się, że młodym ludziom łatwiej jest mówić o emocjach na portalach społecznościowych, niż twarzą w twarz. W tym celu wypracowali całą gamę znaków graficznych, które szczegółowo oddają ich emocje.
Jak poradzić sobie z nadmiarem napięć spowodowanych pochylaniem głowy?
Rozwiązaniem na powyższe problemy zdrowotne jest spersonalizowany zestaw ćwiczeń nieklinicznych, aerobowych i innych, który w prosty a zarazem nie wymagający specjalistycznego sprzętu, miejsca, pomoże nam w regeneracji ciała i umysłu.  Wystarczy tylko kilku drobnych gadżetów. Można to robić w pracy, podczas ustawowych przerw  (5 min na 1h). 5 minut ćwiczeń "Głowa do góry" uwolni Cię od zbędnych napięć, napełnisz się pozytywną energią odzyskasz pogodę ducha a wykonywana praca będzie sprawiała Ci radość i spełnienie.
Naszym zamysłem jest wsparcie, ostrzeżenie przed pułapkami jakie niosą ze sobą smartfony, ale też przed zbytnim demonizowaniem nowych technologii.
Kontakt:
 peryt@peryt.pl
tel. 501 134 201