Medart2000 Peryt Janusz

Blokady alkoholowe

Warszawa  01-188

Ul. Staszica 13

perytTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Oferta

 

Nasza firma od 1996 r. opracowuje i wdraża autorskie programy szkoleniowe w zakresie rozpoznawania pracowników pod wpływem alkoholu, i innych substancji zakazanych. Chcielibyśmy zaproponować Państwu przeszkolenie kadry nadzoru bezpośredniego w zakresie rozpoznawania pracowników będących pod wpływem w/w substancji psychoaktywnych.

 

Podczas szkolenia uczymy, jak dyskretnie, a zarazem zdecydowanie, zasygnalizować pracownikowi o naszych podejrzeniach.

Pokazujemy, jak przeprowadzić „interwencję” (tak to się fachowo nazywa) w sposób, który nie psuje relacji pracownika z nadzorem bezpośrednim.

Na bazie własnego doświadczenia sugerujemy, jak postępować, aby „interwencja” była skuteczna, jak przyjmować zdecydowaną postawę i nie bać się ewentualnych konsekwencji ze strony pracownika.

 

W programie szkolenia zaplanowany jest również godzinny blok dotyczący świadomości, funkcjonowania mózgu i zachodzących w nim procesów, co pozwala uczestnikom lepiej zrozumieć, jak substancje psychoaktywne i zachowania kompulsywne wpływają na człowieka, na jego ciało i umysł, a także na otoczenie, w którym przebywa.

Ponieważ, jak przy alkoholu, tak i przy innych substancjach, prawo przewiduje dopuszczalne (z uwagi na błąd pomiarowy) stężenie fizjologiczne tych środków w organizmie ludzkim – w czasie zajęć omawiane są tzw. dopuszczalne progi substancji psychoaktywnych i sposób ich interpretacji.

Szkolenie obejmuje też aspekty prawne relacji pracodawca – pracownik, czyli jakie zasady obowiązują każdą ze stron, jak interpretować ustawę „o wychowaniu w trzeźwości”, która ma być swego rodzaju  kompasem wskazującym co komu wolno. Temat ten wzbudza na szkoleniach gorące dyskusje, ponieważ zapisy ustawy są w tych kwestiach wysoce niejednoznaczne.

W czasie szkolenia uczymy jak mówić o używkach i ryzykownych zachowaniach w sposób nie wywołujący lęku i nie stwarzający poczucia zagrożenia w zakładzie pracy, a także przekazujemy uczestnikom sprawdzone sposoby motywowania pracowników do prowadzenia zdrowego trybu życia. Aby wzbudzić ciekawość i bardziej zaangażować uczestników szkolenia, korzystamy z wielu elementów z zakresu bezpieczeństwa lotów i zasad jakie są stosowane w lotnictwie.

W ramach szkolenia zaplanowane są warsztaty z badań alkomatem, narkotestem, tworzenia materiału dowodowego a także rozpoznawania  zachowań ludzkich i rodzajów substancji  innymi metodami badawczymi np. organoleptycznymi lub badaniami psychomotoryki, aby każda osoba uczestnicząca w szkoleniu mogła z pełnym przekonaniem identyfikować pracowników będących pod wpływem środków psychoaktywnych.

Szkolimy w grupach nie większych niż 15-20 osobowych. Czas szkolenia grupy przewidujemy na ok. 5 godzin w tym 4 przerwy po 15 minut.

Janusz Peryt