Jak sprawdzić w warunkach"domowych" czy alkomat prawidłowo wskazuje?

Do sprawdzenia alkomatu czy poprawnie wskazuje potrzebny jest wzorzec alkoholu np. 0,5 promila  i urządzenie które wytworzy ten wzorzec, o parametrach  zbiżonych do tego powietrza jakie wydychamy -wilgotność, temperayura, prężność.Mając symulator i stęzenie możesz  porównać co pokazuje alkomat  na tym zasymulowanym stężeniu, czy Twój alkomat wskaże też 0,5 promila. A jeśli inaczej, to możesz określić jaką ma tendencję do zaniżania lub zawyżania wyniku i o ile. W ten sposób możesz się dowidzieć czy alkomat wymaga kalibracji - czyli wprowadzenia mu do pamięci wzorca 0 zera i np. 0,5 promila.

 

Tester alkomatu- symulator to urządzenie przeznaczone do sprawdzania poprawności wskazań alkomatu potocznie nazywany sztuczny pijak.

Na powyższym zdięciu przedstawiamy symulator Guth który mamy w naszej ofercie, kosztuje prawie 5 tysięcy zł.

Nasze urządzenie jest prostym a zarazem dokładnym wzorcem z błędem do 0,02 mg/l. 

Do urządzenia dołączamy dwa wzorcowe stężenia po 0,5 litra - 0,10 mg/l(0,21 promila) i 0,25 mg/l (0,525 promila).

Posiadając w/w urządzenie można samodzielnie sprawdzić dokładność wskazań alkomatów i ocenić kiedy alkomat wymaga kalibracji. Kalibracja polega na wprowadzeniu do alkomatu odpowiedniego wzorca 0 zera i np. 0,5 promila.

Jest to dość istotne ponieważ alkomaty same w sobie nie mają zamontowanego wzorca ani czujnika który wskaże że jest rozkalibrowany.(Ja znam dwa takie alkomaty, ale koszt tych urządzeń to około 30 tyś PLN netto)

Testery występują w kilku wersjach.

Wersja Lux w cenie 498.00 zł 

Wersja standard     348,00 zł

Wersja polowa        307,50 zł

Wersja podstawowa z jednym wzorcem 0,5 promila 139.00 zł Promocja!!!

Urządzenia wykonujemy na zamówienie po dokonaniu przedpłaty. Czas oczekiwania do 3 dni robocze.

Jesli jesteś zainteresowany takim  urządzeniem, prosimy o kontakt.