Blokada alkoholowa to automatyczny system zapobiegający dostępu do pomieszczeń, lub wejścia do zakładu pracy przez osoby będące w stanie nietrzeźwości. Został on zaprojektowany  z myślą o zabezpieczeniu pracownika przed świadczeniem pracy pod wpływem alkoholu.

 

Tu pod poniższym linkiem jest film który przybliży Państwu zastosowanie blokady alkoholowej

https://www.youtube.com/watch?v=E5XtZNeF3Dg&feature=youtu.be

  

Uwaga od 01-01-2018 firmy ubezpieczeniowe zobowiązane są do zapoznania  składkowicza ( tu pracownika) ubezpieczonego do wyłączeń z ubezpieczenia- kiedy ubezpieczenie nie działa. 

Cz wiesz kto wypłaca odszkodowanie, w przypadku gdy pracownik ulega wypadkowi pod wpływem alkoholu?

 

Zasada działania blokady alkoholowej jest  bardzo prosta. System odblokuje obwód w momencie kiedy pracownik wprowadzi próbkę powietrza o zawartości alkoholu mniejszej niż wartość graniczna ustalona dla danego kraju.  W innym przypadku obwód pozostaje w stanie blokady. 

 

W zakładzie pracy urządzenia montuje się w bramkach wejściowych lub przy czytnikach RCP lub przed wejściem do ważnych strategicznych miejsc co powoduje że nietrzeźwy pracownik nie na dostępu. Po zalogowaniu się kartą osoba proszona jest o wdmuchnięcie powietrza  (bez ustnika, zdalnie)  z płuc przez 2 sekundy, analiza powietrza trwa zaledwie sekundę. Jeśli jest ok. to bramka się otwiera. W przypadku wyniku pozytywnego urządzenie informuje odpowiednie osoby o zdarzeniu światłem, dźwiękiem lub wysyłając  komunikat SMS, e-mail do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo np. BHP kub kadr.Blokadę w ten sam sposób można zainstalować na wyjściu z zakładu pracy.

 

Instalujemy również blokady tzw. mobilne- Alkoskaner, które można używać mobilnie np. na małych budowach bez bramek.

 

Alkoskaner to połączenie w jedo urządzenie: alkomatu elektrochemicznego z czytnikiem kart bazą osób na serwerze z tel. komórkowym i kamerą .  Pracownicy przed  wejściem do strefy „szczególnie niebezpiecznej” logują się  kartą zbliżeniową i dokonuje samokontroli stanu trzeźwości pod okiem kamery. W przypadku wyniku pozytywnego urządzenie daje komunikat dźwiękowy i zapalając czerwoną nakazuje powstrzymania od wejścia do strefy i jednocześnie wysyła informację  poprzez komunikat sms do np. właściciela firmy, BHP, kadr łącznie z podaniem wyniku ilościowego np. 0.55 promila.

Wzór komunikatu SMS  „Nietrzezwy pracownik LEONARD DA VINCI, zawartosc alkoholu: 0,55 promila Alkoskaner 103” 

 

Powyższe blokady można instalować także przy różnych maszynach, dźwigach, lokomotywach itp. w urządzeniach które wymagają bezwzględnie trzeźwego operatora.

 

Alkoskanery

 

 

 

 

 

Na zdjęciach prezentujemy przykładowe strefy wejścia: bramka wejściowa i głowica pomiarowa EBS. W tym rozwiazaniu głowice EBS są zamontowane na wejsciu jak też na wyjściu z zakładu pracy. Poniżej prezentujemy depozytor kluczy zintegrowany z alkomatem.

 

Jeśli jesteś zainteresowany w/w rozwiązaniem to prosimy o kontakt. 501-134-201

 

 

Zajmjemy się również systemami wsparcia pracownika.

www.medart2000.pl    www.ustniki.pl    www.peryt.pl    tel. 501-134-201    e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.