Blokada alkoholowa to automatyczny system zapobiegający dostępu do pomieszczeń, lub wejścia do zakładu pracy przez osoby będące w stanie nietrzeźwości. Został on zaprojektowany  z myślą o zabezpieczeniu pracownika przed popełnieniem przestępstwa, złamania prawa czy regulaminu w zakładzie pracy.

  

Zasada działania blokady alkoholowej jest  bardzo prosta. System odblokuje obwód w momencie kiedy  pracownik wprowadzi próbkę powietrza o zawartości alkoholu mniejszej niż wartość graniczna ustalona dla danego kraju.  W innym przypadku obwód pozostaje w stanie blokady. 

 

W zakładzie pracy urządzenia montuje się w bramkach wejściowych lub przy czytnikach RCP lub przed wejściem do ważnych strategicznych miejsc co powoduje że nietrzeźwy pracownik nie na dostępu. Po zalogowaniu się kartą osoba proszona jest o wdmuchnięcie powietrza  (bez ustnika, zdalnie)  z płuc przez 2 sekundy, analiza powietrza trwa zaledwie sekundę. Jeśli jest ok. to bramka się otwiera. W przypadku wyniku pozytywnego urządzenie informuje odpowiednie osoby o zdarzeniu światłem, dźwiękiem lub wysyłając  komunikat SMS, e-mail do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo np. BHP kub kadr. Blokadę w ten sam sposób można zainstalować na wyjściu z zakładu pracy.

Instalujemy również blokady tzw. mobilne, które można używać czasowo np. na małych budowach bez bramek. Pracownicy przed rozpoczęciem pracy logują się kartą i dokonuje samokontroli stanu trzeźwości pod okiem kamer. W przypadku wyniku pozytywnego urządzenie poprzez sms wysyła komunikat do właściciela firmy łącznie z podaniem wyniku ilościowego np. 0.55 promila.

Powyższe blokady można instalować także przy różnych maszynach, dźwigach, lokomotywach itp. w urządzeniach które wymagają bezwzględnie trzeźwego operatora.

 

Zaletą tego rozwiązania jest zabezpieczenie pracownika przed popełnieniem złamania regulaminu pracy a pracodawca unika strat materialnych jak też utraty pracownika.

 

 

System ten jest przyjazny dla pracownika jak też pracodawcy.

Pomagamy zaktualizować regulamin zakładowy do powyższego systemu.  

Na zdjęciu prezentujemy przykładową strefę wejścia: bramka wejściowa i głowica pomiarowa EBS. W tym rozwiazaniu głowice EBS są zamontowane na wejsciu jak też na wyjściu z zakładu pracy. 

Jeśli jesteś zainteresowany w/w rozwiązaniem to prosimy o kontakt.

Jesteśmy w stanie zabezpieczyć każdy zakład pracy przed: alkoholem i innymi używkami.

Zajmjemy się również systemami wsparcia pracownika w kryzysie.

www.medart2000.pl    www.ustniki.pl    www.peryt.pl    tel. 501-134-201    e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    

 
Janusz Peryt